Pár skvělých i naprosto ujetých teorií ke Hře o trůny

30. října 2016 v 18:27 | CherryPie
Výsledek obrázku pro game of thrones season 7
Cowabunga! Dlouho, fakt dlouho tento článek plánuju(jakože kurňa dlouho)! Dokoukala jsem seriál, přečetla dvě knížky a konečně jsem se dostala k tomu to napsat. Sedmá série se ne a neblíží a ještě hooodně dlouho tu nebude a jednou z věcí, který mě drží naživu jsou právě teorie o tom,co se asi stane(a tumblr). Já naprosto miluju poslouchat a číst nějaké ty fanouškovské teorie. Někdy jsou naprosto skvělé a pravděpodobné a někdy zas naprosto šílené a nemožné. Tak a právě pár takových jak skvělých tak bláznivých teorií bych vám sem dnes napsala. K některým se rozhodně přikláním i já a mě se zdaj pravdivé, jestli napíšete nějakou svou novou, budu jen ráda :D!
+Akorát jsem se vrátila z kina z Doctora Strange a mám skvělou náladu!  1. Tyrion je Targaryen
Jop,jestli chceš vymyslet teorii ke Hře o trůny, řekni,že někdo je Targaryen. Avšak u Tyriona mi to přijde moc moc pravděpodobný! Podle knížky měl Aerys II. Targaryen v oblibě Tywinovu manželku Joannu a je velká možnost,že se s ní někdy i vyspal, když ta zůstala sama v Královým přístavišti. V knížce je Tyrion popisován jako zrůdný Skřet s pokroucenýma nohama a ohromnou hlavou. Je známo,že Targaryeni podporovali incest,aby udrželi čistou Targaryenskou krev,ale jak se už někdy stává,když spolu spí pěkolik generací příbuzných, jejich děti se můžou rodit postižené nebo s nějakými vadami(jako třeba Tyrion). Krom toho nemá ty typické dlouhé zlaté vlasy Lannisterů,ale bílostříbrné vlasy jako Targaryeni a také jedno oko fialové. Fialové oči jsou dalším rysem právě Targaryenů. Tyrion měl také blízké vztahy s Jonem Snow na stěně a teď s Daenerys Targaryen samotnou. Jestli je tato teorie pravdivá(v což já věřím) jsou vlastně Daenerys a Tyrion bratr a sestra!
Výsledek obrázku pro tyrion and daenerys gif

2.Syrio Forel je Jaqen H'ghar
Určitě si všichni pamatují skvělého Syria Forela, který byl učitelem Aryi a vodním tanečníkem Braavosu. V první knížce/sérii byli povražděni všichni lidi Starků, jenomže smrt Syria, který právě mel hodinu s Aryou tam popsaná nebyla. V knížce byl posledně, když spolu zápasil s Merynem Trantem a křičel Arye,aby utekla,což také udělala, ale SMRT Syria neviděla. Pak je tu Jaqen H'ghar, kterého Arya poznala, když spolu s Yorenem šli ke Stěně. Jaqen byl spolu s Rorgem a Kousačem v kleci, jelikož byli moc nebezpeční. Později se dozvídámé, že Muži bez tváře jsou zkušení asasíni a bojovníci takže se dá pochybovat,že se Jaqen jaksi nechal chytit, pokud to ovšem nechtěl sám, aby Aryu bránil. Syrio i Jaqen mají podobné akcenty a oba jsou z Braavosu, oba o sobě mluví ve třetí osobě, oba při setkání říkají Arye kluku. Krom toho, Muži bez tváře uctívají bohy smrti a Syrio kdysi řekl ,,Existuje jen jeden bůh a jeho jméno je Smrt. A je jen jedna věc, kterou říkáme Smrti... Dnes ne!" a nakonec, když se Arya loučila s Jaqenem, ten ji nazval pravým jménem, které ona nikomu neříkala.
Výsledek obrázku pro jaqen h'ghar gif
Výsledek obrázku pro syrio forel gif

3.Ned Stark žije
Je to 5 sérií,ale všemi tak milovaný Ned nedá fanouškům klid. Tu je teorie, že nezemřel...nebo alespoň jeho mysl ne. Je známo, že někteří seveřané a lidi za zdí mají schopnost převtělit se do zvířete nebo jiného člověka, jsou to měniči. Takový jako je Bran. George R.R. Martin potvrdil, že všichni Starkovic děti(a to jsem byla hrozně happy, protože jsem si to fakt myslela) jsou měniči a nejspíš to po někom mají. Mohl by to teda být Ned. Teorie spočívá v tom,že se mysl Neda Starka pár chvil před smrtí převtělila do člověka, který mu byl nejblíž-kat Illyn Payne, který jak je známo nemá jazyk, aby se jakkoliv domluvil. Podle mě je to dost utáhlý za uši,ale no...to je ta část z bláznivými teoriemi
Výsledek obrázku pro ned stark gif

4.Malíček může za Robertovo Povstání
Není žádné tajemtví že Petyr Baelish může snad za VŠECHNO, ale tato teorie mě naplnila nějakou evil radotí jelikož je Malíček moje oblíbená postava a to, že má něco na svědomí mě dělá totálně šťastnou.
Je známo,že byl jako malý Petyr zamilován do Catelyn Tully,ale ta ho brala jen jako bratra a měla si vzít bratra Neda Brandona Starka po dueli se kterým utržil Petyr ohromnou jizvu a málem nezemřel. Když byla Lyanna vykradena z Řekotočí a Brandon odjel,aby svou sestru dostal od Rhaegara zpátky, byl Petyr sice jen kluk kolem 13-15 let. Podle této teorie, Malíček na chodbách Řekotočí mohl vidět Rhaegara a Lyannu Stark spolu. Je možné,že ji Rhaegar neunesl, ale šla s ním dobrovolně, ale Petyr jelikož se chtěl Brandonovi pomstít lhal(nebo alespoň nikomu neřekl pravdu) kvůli čemuž Brandon také odjel do Králova přístaviště a započalo Robertovo Povstání.
Jako dodatek ode mě: nedávno se objevily fotky z natáčení, kde se na místě natáčení pohybovala jakási dívka se zrzavýma vlasama a mladší kluk oblečený jako šlechtic. Mnozí si myslí, že zrzavá dívka je dvojnicí Sansy Stark, ale háček je v tom,že na fotkách má dívka připevněný meč, což se na Sansu říct nedá. Podle ostatních(a mě) je to nová herečka, která si zahraje mladou Catelyn Stark z Branova vidění a kluk by mohl být Petyr.
Výsledek obrázku pro petyr baelish winterfell crypt gif

4.Opravdové jméno Jona Sněha
Bylo tu mnoho mnoho teorií o tom, kdo je matka bastarda Jona Sněha. Na konci 6.série se potvrdila ta nejpopulárnější o tom, že jeho matkou je Lyanna Stark a otcem Rhaegar Targaryen. Nakonec to není Starkův,ale Targaryenův bastard,juchů! Jen co se potvrdila tato teorie, objevilo se spoustu dalších a teď už o jeho opravdovém jméně. Je možné,že to není Jon Snow, ale Jon Sand. Toto je jméno bastardů z Dračího kamene. Druhou možností je, že se Lyanna s Rhaegarem stihli i vdát a tím pádem by byl Jon opravdovým Targaryenem. Avšak, Jon rozhodně není typickým pro Targaryeny a starou Valyrii jménem. Objevil se jakýsi člověk, který tvrdí, že zaslechl, co pošeptala Lyanna Nedovi v seriálu a že opravdové jméno Jona je Jahaerys, prý si to mnohokrát pouštěl a postupně to skládal dohromady. Já si teda myslím, že jeho jméno je Aegon, protože ve druhé knize, když byla Daenerys v chrámu Prachu, měla vidinu svého bratra s jakousi ženou s dítětem v náručí a ten jí říkal něco v tom smyslu,že jeho jméno je Aegon a je to slíbena Píseň Ledu a Ohně. Je pravděpodobné,že "Oheň" je Rhaegar a "Led" Lyanna. Plus, nevím jestli jste se o tom doslechli takže to tu nechci ohlašovat, bacha na to, pochybuju o tom,že to budete chtít vědět, jelikož Spoilers are dark and full of bullshit
.
.
.
.
.
.
.
.
Nedávno se na stránkáh reddit.com objevil jakýsi zmrd určitě moc inteligentní a hodný člověk, který tvrdí,že zná scénář 7.série a celý ho tam vypsal,což se rozšířilo příšerně rychle a pár věcí se podle fotek z natáčení opravdu potvrdilo. Fandom se rozdělil na několik skupin, ti co tomu věří a jsou happy, ti co věří a nejraději by za to scenáristy upálili, ti co tomu nevěří a ti co doufaj,že je to jen špatný vtip(to budu já). Každopádně, aby to mělo něco společného s jménem Jona-bylo tam řečeno, že jeho jméno je opravdu Aegon.
Game of Thrones jon snow kit harington baby hbo

5.Bran stark umí cestovat v čase
Jo, víme že to umí, ale ne tak jako to opisuje tato teorie. Podle ní se Bran opravdu do minulosti/budoucnosti může nějak dostat i fyzicky, nebo se o to alespoň pokouší. To by vysvětlovalo, to že ho Ned v jeho vidinach slyšel a otoči se na něj. Co když se Bran pokouší o to dostat se do jiného časového úseku,ale kvůli nedostatku zkušeností je tam jen zčásti. Také je v teorii popsáno, že Tříoká vrána je Bran samotný. Když byli za zdí, ani jednou nevstal ze svého "trůnu", což by sedělo s tím,že Bran je mrzákem. Tříoká vrána mladého Brana vždy okřikoval a vytahoval ho zpět z jeho vidin, aby neudělal něco špatně.Podle této teorie se mladý Bran pokoušel spojit s Aerysem II Targaryenem, ale ten kvůli branově nedostatku zkušeností uslyšel jen hlasy a zbláznil se a tu to vše začalo. Ale co když je Tříoká vrána vlastně zestárlý Bran, který chce napravit své chyby z mládí?
Výsledek obrázku pro 3 eyed raven gif
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama